Pořádali ho pracovníci Kolowratových lesů. Na slávě tedy nesměla chybět ani paní Dominika Kolowrat – Krakowská. Výtěžek z akce byl věnován tachovskému dětskému domovu.

„Loňský ročník se úžasně vydařil," zhodnotila paní Dominika. „Výtěžek jde na nadační fond Kolowrátek a posléze dětem do Tachova," dodala. V úvodu zábavy tedy dostal ředitel domova Zdeněk Kropáč šek na třicet tisíc korun. „Předpokládám, že dalších více než dvacet tisíc korun se vydělá v průběhu večera." Režii tedy zafinancovaly Kolowratovy lesy. „To čisté, co se vydělá na tombole, dražbě muflona či na vstupenkách, půjde dětem," upřesnila představitelka společnosti.

Ředitel Kropáč už má jasno, kam peníze půjdou. „Téměř veškeré finanční dary jdou na doplňkovou činnost, tedy volnočasové aktivity. Mluvíme o kroužcích, výletech, pobytech na horách a dalších," vyjmenoval. Domov má již ustálený okruh sponzorů. Kolowratovy lesy jsou však jedním z největších.

Po oficialitách se zábava – v dobrém slova smyslu – rozjela. Dominika Kolowrat-Krakowská šla doslova z ruky do ruky. „I loni jsem si to moc užila a přiznám se, že tehdy jsem byla na Mysliveckém bále poprvé. Jsem šťastná, že zaměstnanci vše tak dobře zorganizovali ve volném čase," pochválila. „Navíc všichni tady v regionu báječně tančí," podotkla s úsměvem.

Velkým překvapením večera bylo vystoupení patnáctileté zpěvačky a členky kolektivu dětského domova Zuzany Holakovské. Mladá dáma složila zkoušky na pražskou konzervatoř a byla přijatá. Nakonec se ale rozhodla dostudovat svůj obor – chce být kadeřnicí. Do prvního ročníku tedy talentovaná dívka nenastoupila. Nutno podotknout, že šlo o její rozhodnutí. Věříme, že po úspěšném zakončení učňovského oboru bude na konzervatoř přijata.

Charitě se vůbec Kolowratští věnují pravidelně. Například 14. ledna příštího roku se v Praze uskuteční, pod taktovkou fondu Kolowrátek, benefiční koncert. „Vystoupí japonská operní pěvkyně, nyní sólistka Národního divadla, dále violoncellista Jiří Bárta, houslista Jan Talich nebo klavírista Norbert Heller," vyjmenovala paní Dominika. Mimochodem, před dvěma lety na akci vystupovala pěvkyně Dagmar Pecková. „Jsem vděčná, že umělci vystoupí bez nároku na honorář."

Ale zpět k plesu. Nechyběla dámská volenka, myslivecká tombola s dražbou. Draženou cenou byl lov muflona, hlavními cenami pak byly sekačka na trávu, vzácná skleněná karafa, divočák, koloušci jelena evropského, laně jelena siky nebo muflonče.

Celým večerem pak provázela hudební skupina Music.