„Další pěstírnu konopí odhalili kriminalisté na základě provedeného šetření v Dolech na Borsku. Kriminalisté zjistili, že 24letý muž měl minimálně od května do poloviny září letošního roku vypěstovat 14 rostlin indického konopí, jehož funkční části pak usušil v podkrovní místnosti,“ uvedl tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Získanou marihuanu měl podle policejní zprávy mladík užívat zejména pro svoji vlastní potřebu. „Nejméně v pěti případech ale její nezjištěné množství zdarma poskytl 27letému muži. Dále kriminalisté zjistili, že měl z usušené marihuany vyrobit nejméně sedm gramů hašiše,“ dodala mluvčí.

Při domovní prohlídce a prohlídce jiných prostor a pozemků, které byly součástí akce, kriminalisté nalezli přes 1,3 kilogramu suchého rostlinného materiálu, který při provedeném testu pozitivně reagoval na marihuanu, a dvě drtičky marihuany. „V podkrovní místnosti pak nalezli zbytky suchých částí rostlin, listy a rostlinnou drť.“

Policejní komisař proto zadrženého muže, který je dále trestně stíhán na svobodě, obvinil ze spáchání přečinu neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „V případě jeho odsouzení mu za uvedený čin hrozí mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uvedla Jiroušková.