Řidiči, kteří jezdí ulicemi U Penzionu a Ve Vilkách, se od poloviny září setkají v uvedených ulicích se změnou organizace dopravy.

Rozhodnutí nám objasnil a vysvětlil Pavel Bluma z Městského úřadu v Tachově: „Přesněji se bude jednat o zjednosměrnění ulic U Penzionu a Ve Vilkách ve směru od domova pro seniory směrem k ulici Stadtrodská. Důvodem opatření je nárůst intenzity dopravy, počtu parkujících vozidel a zajištění bezpečnosti pěších. V současnosti dochází ke kolizním situacím, nejsou zajištěny dostatečné rozhledové parametry a to jak v křižovatkách, tak na samotných sjezdech. Dochází ke komplikacím při průjezdu městské hromadné dopravy a vozidel pro svoz odpadů."

Obyvatelé Stadtrodské ulice v průběhu dopravy zase tak veliké komplikace nevidí. Někteří novou jednosměrku vítají, jiní jsou rozčíleni.

„Ve Stradtrodské ulici bydlím několik let. Jednosměrný provoz zde pomůže v celé dopravní situaci. Pravidelně každé ráno mají problém řidiči, když se potkají ve Stadtrodské ulici a je jich více. Pak nevíte kam uhnout, aby mohl někdo první projet. Určitě jsem za to rád, i když mě to nebude bavit celé objíždět. Kdyby něco pomohlo i ke snížení rychlosti, byl bych také rád. Za tu dobu, co zde bydlím, si nepamatuji, že by tu někdo boural, ale jezdí tu jak šílenci a to jednosměrka nevyřeší," říká Tomáš Motl z Tachova.

Jak už bylo jednou zmíněno, změna začne platit od 16. září. Řidiči budou upozorněni přechodným dopravním značením – Pozor, změna dopravního značení.

Rozhodnutí se nelíbí Jitce Salajkové, která bydlí na sídlišti Východ spoustu let: „Je to nesmysl, měli by vytvořit parkovací místa, prostoru tam je dost. U nás pod pětkou by stačilo ubrat kus trávy a hned by se tam auta vešla. Sídliště Východ bylo budované v sedmdesátých letech a to moc lidí auta nemělo. Parkování je tu strašný. U bytovky čtyřky není parkoviště vůbec, je to jenom svépomocí upravený plac."