„Nové dopravní značení není mnohým řidičům zcela jasné, přestože pravidla silničního provozu přesně specifikují význam dopravního značení a každý řidič by ho měl znát a respektovat. Pokud si lidé nejsou jisti, na internetu si lze osvěžit informace z autoškoly," říká vedoucí městské policie Tomáš Sedlář a dodává: „Pokud s řidiči řešíme problém v dopravní situaci poprvé nebo podruhé, zůstává u domluvy. Pokud je to ale opakované a pravidelné, řidiče pokutujeme."

Na každém vjezdu a výjezdu na náměstí je umístěna svislá dopravní značka s názvem Zóna s dopravním omezením a Konec zóny s dopravním omezením, na kterých je vyznačen zákaz stání mimo vyhrazená parkoviště, nejvyšší povolená rychlost třicet kilometrů a placené parkování.

„Platnost svislé dopravní značky Zóna s dopravním omezením nekončí na hranici křižovatky, ale umístěním výše zmíněné dopravní značky Konec zóny s dopravním omezením," poznamenává Sedlář.

Obyvatelé ze Stříbra sami přiznávají, že jezdí po paměti a že si nových značek vůbec nevšimli.

„No, musím se přiznat, že nevím, že je na náměstí zóna s omezenou rychlostí. Jezdím do Stříbra za prací asi jedenáct let. Myslela jsem, že je tady padesátka, jako v každé obci. Určitě to dodržovat budu a dám na to pozor," říká Jaroslava Černá z Tachova.