K první události došlo mezi Zadním Chodovem a Broumovem. Tam řidič Land Roveru, který jel k Zadnímu Chodovu, vyjel vlevo mimo komunikaci a vůz převrátil na střechu. Řidič vyvázl nezraněn. Dechová zkouška pak u něj vyloučila požití alkoholu.

Před desátou hodinou večerní pak komplikovala dálniční dopravu nehoda kamionu. Karambol se stal na sto dvacátém druhém kilometru „dé pětky“ ve směru na Plzeň. Rumunský řidič, podle svých slov, dostal smyk a tahačem narazil do svahu. Náraz byl tak silný, že se prorazila i nádrž. „Měl jsem v ní čtyři sta litrů nafty“ řekl nám řidič anglicky. Stovky litrů uniklé provozní kapaliny pak museli zlikvidovat hasiči. Rumun ale utrpěl při nehodě kuriózní zranění. V kabině totiž převážel menší kuchyňský nůž a ten se mu zapíchnul do nohy těsně vedle Achillovy šlachy. „Převezeme jej na chirurgii do Stoda,“ informoval nás zasahující lékař. Dálnice byla zablokovaná na několik hodin. Na místo musela vyjet, kromě speciálního protichemického kontejneru tachovských hasičů, i těžká vyprošťovací technika. „Úplně průjezdná byla dálnice až v půl páté ráno, úplně uzavřená ale nebyla,“ sdělila k případu krajská mluvčí policie Dana Ladmanová.

Přes den ale bylo nehod více. "Evidujeme nehody osobních vozů na přivaděči u Lhoty a v Sulislavi, kde řidič narazil do plotu. Nehoda kamionu pak úplně uzavřela komunikaci mezi Trnovou a Tachovem. Všechny se obešly bez zranění," dodala mluvčí Ladmanová.

Jaký ale byl vůbec páteční večer na silnicích? Kolik bylo nehod a zda někdo usednul za volant opilý? Tak na tyto a další otázky vám odpovíme v reportáži, kterou připravujeme do některého z dalších vydání. Dozvíte se i jak to u nehody vypadá ve chvíli, kdy u ní ještě nejsou záchranáři.