Zbytek účastníků porazil o třídu, když nachytal o 140 centimetrů ryb více, než druhý v pořadí Josef Šalom z Merklína.

„Rybářských závodů se zúčastňuji pravidelně, ale tady ve Lšelíně jsem poprvé. Chytá se tu báječně,“ uvedl patnáctiletý vítěz, který se rybaření věnuje od osmi let. „Přivedli mne k tomu kamarádi. Často jsem s nimi chodil na ryby, až mne to samotného chytlo,“ řekl klučina, který měl hned od začátku závodů před ostatními značný náskok.

„Mně ale o úspěch nejde, chci si prostě jenom pořádně zachytat a tady se to daří,“ dodal mladý rybář, na jehož udici nakonec uvízlo 535 centimetrů ryb.

S 395 centimetry skončil druhý Josef Šalom z Merklína. „Já jsem tady už pošesté. Závody ve Lšelíně patří mezi moje nejoblíbenější,“ podotkl rybář, kterému také patřila cena za největší úlovek v podobě šestačtyřiceti­centimetrového ka­pra.

Třetí příčku obsadil Petr Brčinský z Vejprnic (354 cm).

Soutěžilo se také v dětské kategorii. Tu s 71 centimetry vyhrál Radek Kuna z Chlumčan, druhý skončil Zdeněk Časta z Klatov (47 cm) a třetí Kateřina Šnajdrová z Plzně (36 cm).

Závody ve Lšelíně uspořádal Rybářský spolek Kostelec. Jeho předseda, Jiří Bartůněk, byl s účastí spokojený. „Letos se zúčastnilo 62 dospělých a 9 dětských rybářů. Je to nadprůměrná účast, se kterou jsme, vzhledem k počasí, vůbec nepočítali,“ potěšilo předsedu.

Cen bylo spousta. Od poukázek na občerstvení ve stříbrském rodinném pivovaru U Rybiček, až po klasické rybářské potřeby.

„Ceny nejsou nijak stanoveny. Účastníci si je vybírají podle toho, jak se umístili a jak se jim co hodí,“ nastínil Bartůněk.