Zítka přijel na pozvání. „Pavel mě sem pozval, protože jsme spolu hodně zažili, účastnili jsme se i různých soutěží,“ vysvětlil svou přítomnost Zítka.

Držitel titulu mistra Evropy z roku 2001 Pavel Štěpán návštěvníkům vyprávěl o různých zážitcích. „Létali jsme hodně pro vědecké účely v místech, kde je téměř nedostupný terén. Šlo o letecký průzkum, který přinesl řadu informací archeologům, neboť šlo zejména o místa, která jsou známá různými záhadnými jevy,“ uvedl Štěpán.

Oba cestovatelé přinesli na besedu fotografie, které promítali na plátno. „Někdy nás překvapují otázky. Stalo se nám, že se nás děti z mateřinky zeptají na odbornou věc, jako je třeba akční rádius, naopak senioři se spíše ptají, kam tam chodíme na záchod,“ usmívali se oba vypravěči.

Mezi návštěvníky byl i Zbyněk Jareš, který se věnuje leteckému modelářství. „Mě takové věci zajímají, protože to souvisí se vzduchem a létáním. A hlavně, to je takový můj sen, vyzkoušet si paragliding. Ale je to také o penězích. Každopádně oba pány opravdu obdivuji, co všechno už viděli a dokázali,“ uvedl Zbyněk Jareš.