VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Inspekce zahájila osvětovou kampaň

TACHOVSKO - Dráhy chtějí snížit počet mrtvých, nejohroženější jsou v létě děti

17.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Filip Vlček

Drážní inspekce připravila rozsáhlou preventivní kampaň. „Jejím základem je 12 varovných grafických námětů, které realisticky ukáží, jaké nebezpečí lidem hrozí, když se chovají nezodpovědně v blízkosti nádraží, vlaků a drážních zařízení,“ vysvětluje Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce ČD. Inspekce zaznamenává každý rok během léta nárůst počtu osob sražených vlakem. „Jen loni v létě bylo sraženo vlakem 54 osob. V červenci 26, v srpnu 28, přičemž roční průměr činí 22 osob za měsíc,“ říká Kučera.

Čísla obsahují také sebevraždy, které jsou však typické spíše pro listopadové a prosincové dny. Největšími prohřešky je ignorování výstrahy na železničním přejezdu, šetření času chůzí přes koleje nebo přímo po trati. „Varujeme i před úrazem elektrickým proudem z trolejí. Dva motivy v rámci preventivní kampaně se týkají i dráze tramvajové. Kampaň, která zatím běží na internetových stranách DI, se objeví také na billboardech v celé zemi. Drážní inspekce rovněž oslovila provozovatele drážní dopravy v České republice se žádostí o připojení k této kampani.

„Drážní inspekce hodlá sérií motivů vzkázat všem lidem, aby se zamysleli nad svým chováním a přehodnotili, zda má pro ně několik ušetřených minut větší cenu než zdraví nebo dokonce život, který často, a bohužel nevědomky, riskují,“ říká Kučera. Nejohroženější jsou v létě děti – žáci a studenti, kteří mají volno a leckdy si krátí čas hraním poblíž železnice. Z tohoto důvodu DI oslovila na přelomu května a června několik stovek základních škol v celé České republice, které obdržely výtisky dětského časopisu HURÁ, v němž Drážní inspekce prostřednictvím her, křížovek a doplňovaček připomínala dětským čtenářům rizika vyplývající z nezodpovědného chování. Časopis doprovázela žádost, aby školy věnovaly volný čas mezi uzavřením klasifikace a rozdáváním vysvědčení k poučení žáků.

V roce 2006 zahynulo při 290 nehodách na železničních přejezdech 45 osob a dalších 147 bylo zraněno. Žádnou tuto nehodu nezpůsobila železnice, vina byla na straně uživatelů silniční komunikace. Inspekce apeluje i na řidiče, aby si při jízdě více všímali tramvají; chodci by si zase měli uvědomit, že tramvaj má přednost.

17.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení