Po vybírání poplatků u lékařů a v lékárnách, po zdražení potravin, energií, bydlení a řadě dalších komodit přišlo na řadu i zvyšování cen jízdného v autobusech i stále dražší pohonné hmoty. Tachovsko v tomto směru nezůstalo výjimkou.

Obyčejní lidé našeho okresu mají stále hlouběji do kapsy. „Ke zvýšení cen jízdného jsme přistoupili proto, že nás k tomu nutí stále rostoucí náklady,“ řekl Deníku Jaroslav Hošek, vedoucí divize ČSAD v Tachově. „V první řadě je to neustále se zvyšující cena ropy, v jejímž důsledku rostou i ceny pohonných hmot, v našem případě nafty.

Také rostou další náklady, jako například pneumatiky nebo náhradní díly,“ pokračoval Hošek. Zvýšení o deset procent znamená v konkrétních číslech zdražení jen o koruny. „V průměru to dělá dvě koruny na pásmo. Ceny jsme pro letošek stanovovali s ohledem na to, že skončí platnost padesátihalířových mincí, takže ceny jsou zaokrouhleny na celé koruny,“ vysvětlil tvorbu cen Hošek. V praxi to znamená, že jízdenka z Tachova do Plané stojí nyní dvacet korun oproti loňským osmnácti.

Do Stříbra se svezete přes Bor za 46 korun (vloni 44), pokud pojedete přes Malovice zaplatíte 40 korun (vloni 38). Kdo chce jet do Plzně, musí si připravit také o dvě koruny více, což činí rovných sedmdesát. Jízdné se také milo i v MHD ve Stříbře. Lidem za to ale přibyly služby, autobusy nyní jezdí už i v sobotu. Jízdné MHD v Tachově zůstane stejné. Město usoudilo, že zhruba dva miliony které poputují z městské pokladny jako příspěvěk ČSAD na dopravu, ještě není dostatečný důvod pro zvýšení ceny jízdenek pro občany města.