„Nebyl to pěkný pohled, takhle před svátky a tolik nepořádku. Vypadalo to spíš, jako by někdo vyklidil restaurační zařízení, byly tam ručníky, utěrky, PET lahve, krabice od vína a podobně. Ale musím pochválit rychlou akci, během asi dvou dnů to tu někdo uklidil, takže na Štědrý den tu už bylo čisto," uvedl Jaromír Sláma, který bydlí v přímém sousedství.

To, jak jsou lidé bezohlední, mrzelo i Ludmilu Zahálkovou. „Víte, spousta lidí se tu o ten kostel dobrovolně stará, pro některé je to svaté místo, o které pečují a je pro ně hlavní mít tu vše upravené, čisté a se ctí se k tomu také chováme. Pak takhle někdo přijede a vysype si tu nepořádek, ani nemá úctu k tomuto místu, je to prostě moc nepěkné," řekla Zahálková.

Podle starosty Stříbra Bohuslava Červeného jsou problémy s černými skládkami ve Stříbře takřka na denním pořádku. „Lidé si dovolují černé skládky zakládat všude, bohužel i uvnitř města, nebo před sběrným dvorem," uvedl starosta.

„Pracovníci odboru životního prostředí proto pravidelně město a místa, kde nedovolené skládky vznikají, objíždějí a uklízí," doplnil Červený.

Řada lidí je podle jeho vyjádření nezodpovědná a líná, protože například vedle kontejnerů vyhazují věci, které by mohli zadarmo odložit ve sběrném dvoře. „Někdy je vyhozený odpad i nebezpečný. Zrovna včera nám městská policie hlásila, že v blízkosti středu města je rozsypaná látka, připomínající svým vzhledem jed na krysy. Tak jsme to ihned nechali odstranit," uvedl jako příklad starosta Stříbra.

Martina Sihelská