Přivydělat si k důchodu nějakou tu korunu. Tak uvažuje většina námi dotázaných obyvatel v důchodovém věku z tachovského regionu. Někteří si chtějí našetřit na pěknou dovolenou, jiní mají zase tímto způsobem v úmyslu finančně vypomoci například svým vnoučatům. „V dnešní době je všechno drahé a moje vnoučata se mají co ohánět. Proto jim každý měsíc ráda přispěju,“ uvedla sedmašedesátiletá Eva Karamýtová z Tachova, která si přivydělává ručními pracemi.

Stejně postupuje i Břetislav Novák z Plané. „Když vidím, jak vnuk finančně nestíhá živit rodinu, vždycky mu pomůžu. Ani si o to nemusí říkat. Sám vím, jak těžké jsem to měl v mládí já. A to se při tom s dnešní drahotou ještě vůbec nedá srovnávat,“ řekl Deníku devětašedesátiletý vrátný. Ti, co vnoučata nemají, nebo jejich pomoc nepotřebují, si chtějí podzim života zpestřit pěknou dovolenou. „Já si vydělávám na pobyt v Egyptě. Už dlouho jsem se tam chtěla podívat, ale vzhledem k tomu, že jsem dříve neměla čas, jsem se tam ještě nedostala. Teď, když jsem v důchodu, si to chci všechno vynahradit,“ usmívá se Františka Jaklová ze Stříbra, která si na Egypt vydělává úklidovými pracemi.

„Nejsem sice ještě tak stará, ale vzhledem k mému zdraví mi práce dělá potíže. Už tolik nemůžu na nohy. Přesto si ale nestěžuju a pracovat nepřestanu. Návštěvě Egypta podrobím všechno,“ dodala pracující důchodkyně. Také senioři mohou k hledání přívydělku využít nabídky pracovního úřadu. „V současné době nabízíme 1200 volných pracovních míst. Nikdo seniorům nebrání, aby se na ně u firem pozeptala. Nemají povinnost nám sdělovat, že se o práci zajímaji. Takže my ani mnohdy nevíme, že tak důchodci učinili,“ informovala Deník Alena Jančová z tachovského úřadu práce.