Sedmdesátiletá důchodkyně Piroška Teřlová z Pražské ulice v Boru je pravděpodobně obětí soustavného verbálního napadání ze strany svého souseda. Pokud se jí dá věřit, tak je možná i ženou, které vznětlivý soused minulý měsíc nafackoval. Bohužel, žena to sotva někdy prokáže. U incidentů totiž nikdy nejsou svědci. „Soused je chytrý, ponižuje mě vždycky jen když u toho nikdo není,“ popisuje paní Teřlová. „To nafackování viděl můj muž, ale je to alkoholik, od kterého nemůžu čekat žádnou pomoc,“ posteskla si týraná žena.

Piroška Teřlová tvrdí, že už rezignovala na pokusy domáhat se práv oficiální cestou. „U soudu bych nic nedokázala, bylo by to mé slovo proti slovu souseda,“ svěřila se důchodkyně. Trápení se sousedem prý začalo letos v létě, paní Teřlová i její manžel si museli vyslechnout nadávání do cikánů i vyhrůžky likvidací. „Často u nás také opilý zazvonil a začal nás urážet a vyhrožovat nám fyzickým napadením,“ popisuje žena. V jednom případě prý soused před důchodci mával i zbraní. „Jindy na mě poslal psa se slovy „kousni jí,“ popisuje Piroška Teřlová.

Při dalším slovním útoku prý soused popojížděl autem a z okénka křičel, že seniorku přejede. „Souseda jsem byla dvakrát udat na Policii ČR u nás v Boru. Hned druhý den mi vyhrožoval, že když ho udáme ještě jednou, budeme litovat. Po druhém udání vše postoupilo k přestupkové komisi, ale protože nejsou svědkové, nemohou nic dělat,“ popisuje žena. Podle tajemníka Městského úřadu v Boru Jaroslava Havlíčka jde o zapeklitý problém. „Přestupky vždy musíme prokázat. Obávám se, že to beze svědků nepůjde,“ říká.