Dům s pečovatelskou službou se začne už v brzké době budovat v Rozvadově. Kromě sedmnácti bytových jednotek zde vzniknou ordinace pro praktického a zubního lékaře a také nová lékárna, která bude v přízemí a bude mít bezbariérový přístup stejně jako celý objekt.

V současné době už vedení Rozvadova vlastní vystavené stavební povolení na výstavbu DPS a probíhá výběrové řízení. „Vzhledem k tomu, že nám záleží na tom, aby stavba probíhala bez problémů a byla včas dokončena, uspořádali jsme dvoukolové výběrové řízení. První kolo bude uzavřeno 15. května, poté, co si prověříme firmy, které se o zakázku ucházejí, zahájíme druhé kolo a přihlášené firmy oslovíme, v polovině června vzejde z výběrového řízení zhotovitel stavby,“ řekl Deníku starosta Rozvadova Martin Ábel.

Žehnáním Prusíkovu prameni zahájí biskup Tomáš Holub letošní sezonu v Konstantinových Lázních. Návštěvníky čeká čtyřdenní pestrý program
Lázeňská sezona začíná! V Konstantinových Lázních ve stylu první republiky

V domě bude vybudováno 17 bytů, devět o velikosti bytů 2+KK, osm bytů potom 1+KK, všechny byty budou mít vlastní sociálního zařízení. V budově bude také další byt, který bude sloužit jako zázemí například pro lékaře. „Ti však nebudou sloužit v ordinacích po celý týden, v našem plánu je, dle dohody, že budou pacientům k dispozici pouze některé dny v týdnu. Lékaři navíc nebudou pečovat pouze o obyvatele Domu s pečovatelskou službou, ordinace budou otevřeny i pro další běžné pacienty,“ upřesnil starosta obce. V prostoru budovy nebude chybět společenská místnost a místnosti pro další služby, jakými jsou například masáže či pedikúra.

Naučná stezka Ke Studánce lásky provede turisty okolím Konstantinových Lázní.
Studánka lásky, minerální voda pro milence. Stačí lok a láska je věčná

Pokud vše půjde podle plánu, bude stavba zahájena v červenci letošního roku a dokončena v dubnu roku 2026. Poté se budou moci senioři stěhovat. „Zájem z řad našich obyvatel je už nyní velký. Stavíme to především pro ně, místní občané budou vždy upřednostňováni. Mnozí už by nejraději vyplňovali přihlášky nyní, ale vše má svůj čas,“ uvedl dále Martin Ábel.

Výstavba DPS bude financována částečně z dotace, větší část nákladů půjde z rozpočtu obce.