Ještě do konce letošního roku by měla začít plánovaná stavba Domu služeb v Tachově v Panenské ulici. Zájem o pronájem prostor je však mezi živnostníky velice malý. Deníku to potvrdil jednatel developerské společnosti BKB Praha Václav Šilhavý.

„Vbrzku by měla začít stavba opěrné zdi a přeložení telefonních kabelů,“ uvedl Šilhavý. „Co se týče drobných živnostníků, kteří by zde chtěli provozovat své služby, zatím evidujeme zájem o zřízení sběrny na čištění oděvů,“ pokračoval jednatel společnosti. Do léta příštího roku by tak v našem městě měla vyrůst patrová budova, která by měla mít okolo sedmi set metrů čtverečních plochy k nájmu pro tachovské podnikatele.

„Dům služeb bude mít dvě patra a podkroví,“ pokračoval Šilhavý. „V přízemí a prvním patře budou plochy o rozměrech zhruba dvou set šedesáti metrů, v podkroví pak dalších asi dvě stě metrů čtverečních,“ řekl Šilhavý. Nad nezájmem tachovských malých podnikatelů si povzdechl při posledním zasedání zastupitelstva města i starosta Ladislav Macák. „Je to škoda, zatím vím asi jen o jednom zájemci,“ řekl Macák.

Do objektu by se jich však podle Šilhavého vešlo pět. Nájem by podle developerské firmy neměl být problém, nechce prý nějak vybočovat z průměru místních cen za nájem. „Zatím si představuji částku okolo sto padesáti korun za metr čtvereční,“ dodal jednatel. „Já bych se do Domu služeb nepřestěhoval. Podnikám ve svém a alespoň ušetřím na nájemném,“ řekl nám tachovský krejčí Jiří Kaprhál.