Okresní konference se uskutečnila v sále kulturního domu v Kočově. Jak Deník informoval jeden z delegátů Václav Hurych, na jednání mělo zastoupení 14 základních organizací z celého okresu. „Mezi hosty byl starosta Tachova Ladislav Macák, krajská radní Radka Trylčová a člen republikového výboru ČSV Václav Pechlát. Ten v úvodu předal Oldřichu Dvorskému a členovi Základní organizace Stříbro Oldřichu Koubkovi za jejich dlouholetou a úspěšnou činnost pro české včelařství čestný odznak Zasloužilý včelařský pracovník,“ sdělil Deníku Hurych. Ocenění si odnesl také Libor Hacker ze ZO Stříbro, a to čestný odznak Vzorný včelař.

Z okresní konference Českého svazu včelařů.Zdroj: Václav Hurych

„Ve zprávě o činnosti okresní organizace za uplynulých pět let vyzdvihl předseda čtyři hlavní oblasti – práce s mládeží, organizace čerpání a rozdělování dotací, péče o zdravotní stav a léčení včelstev a osvětové činnosti. V práci s mládeží, která je předpokladem pro úspěšnou budoucnost včelařství, dosahuje okresní organizace velmi dobré výsledky. Je to především zásluhou ZO Stříbro, která organizuje oblastní kola soutěže včelařské mládeže Zlatá včela a ZO Černošín a Kladruby,“ uvedl dále Václav Hurych. Krajská radní pak ve svém příspěvku zmínila ojedinělé celokrajské vyšetření včelstev na mor plodu, kterou zorganizoval a financoval Plzeňský kraj.

Závěr konference patřil již zmíněným volbám předsednictva, komisí, kandidáta do republikového výboru a delegáta na sjezd včelařského svazu.