Boněnovskou alej nominoval do ankety Miroslav Trégler z Plané. „Před časem jsem nominoval do soutěže Alej roku krajinářsky nádhernou převážně jasanovou alej u silničky mezi Boněnovem a Bezvěrovem. Před pár dny bylo spuštěno hlasování, tak díky čtenářům za každý zaslaný hlas," okomentoval Trégler svoji nominaci. Alej je dominantou v krajině Tepelské vrchoviny, je to zdaleka viditelná liniová zeleň na bezlesém horizontu. Alej též tvoří hranici CHKO Slavkovský les.

Druhá alej se nachází v blízkosti golfového areálu Alfrédov nedaleko Kostelce. Podle popisu na stránkách ankety jde o přibližně dvěstěletou oboustrannou alej o 101 stromech tvořenou 87 lípami malolistými, osmi jírovci maďaly a šesti javory kleny. Alej lze lokalizovat podél cesty od dvora Alfrédov k obci Kladruby. Alej je významnou estetickou a krajinnou dominantou v otevřené krajině. Od roku 1987 je alej chráněna jako památné stromy.

Do ankety bylo nominováno celkem šedesát alejí z celé republiky. Hlasovat je možné na stránkách ankety po přihlášení se do uživatelského účtu. Soutěží se ve třech kategoriích – o alej roku, o nejkrásnější alej kraje a o nejlepší fotografii.