Pivovar tak uspěl v konkurenci 400 piv ze 45 pivovarů z Česka a Slovenska.

Zlato patří černému pivu z Chodové Plané a tamnímu kvasnicovému Skalnímu ležáku. „Černé pivo tak opět potvrdilo své postavení české pivní královny a patří k nejoceňovanějším pivům z portfolia pivovaru.

Kategorie ležáků je prestižní záležitostí pro každý pivovar, pivovarníky i konzumenty. To, že kvasnicové pivo Chodovar Skalní ležák získalo zlatou medaili a ocenění Pivo České republiky, je mimořádným úspěchem, který jen potvrzuje trvalou péči vrchního sládka pivovaru Jany Plevky, umění a srdce jeho kolegů v pivovaru věnované trvalé kvalitě vyráběných piv,“ píše se v komentáři k výsledkům degustační soutěže. Piva hodnotili přední pivovarští odborníci.

Sládek Jan Plevka k vítězství v soutěži řekl: „Veškerá naše piva vaříme z místních surovin a sladu, který připravujeme ve vlastní sladovně. Používáme výhradně chmel české provenience, tradiční technologii kvašení piva na spilce v otevřených kádích a jeho dlouhodobé dokvašování v unikátních 800 let starých skalních sklepech pivovaru. Na dosažený úspěch jsme hrdí, protože pivo z Chodovaru je výsledkem práce a nadšení všech lidí v pivovaru a máme radost, že našim konzumentům chutná a zájem o něj trvale roste.“

Ilustrační foto.
Dva tituly do Tachova