VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dveře jízdárny ve Světcích se opět otevírají hudební scéně

Tachov, Světce – Kulturní středisko v Tachově připravuje pro tento rok již 13. ročník letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán a Tachovský deník je, jako každý rok, jeho mediálním partnerem.

13.5.2015
SDÍLEJ:

Dveře jízdárny ve Světcích se opět otevírají hudební scéněFoto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Cyklus pěti koncertů se plánuje pro jízdárnu ve Světcích u Tachova, vždy pro nedělní odpoledne v letním období od 15. hodiny. Tato kulturní památka je druhou největší ve střední Evropě, hned za jízdárnou ve Vídni. „Koncerty a výstavy v ní jsou úchvatným zážitkem pro české, ale i německé návštěvníky. Festival podpořili záštitou ministr kultury Daniel Herman a hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs," představila pracovnice MKS Petra Maroszová.

Zahajovacím koncertem potěší všechny milovníky operního přednesu tenoristy Štefana Margity, kterého doprovodí Komorní orchestr Quattro s dirigentem Markem Štilcem. Program je prezentovaný pod názvem Funiculi, funicula a bude představen 14. června.

V předchozích letech zahájili festival věhlasní umělci, například Jim Ferguson z kapely Hot Chocolate, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Lubomír Brabec, Lucie Bílá s Petrem Maláskem, Felix Slováček, Jiří Stivín, Jaroslav Svěcený, Laďa Krendl, Ondřej Havelka a Melody Makers.

Druhý koncert je plánovaný na 28. červen a na pódiu v jízdárně se poprvé představí pěvecký sbor Česká píseň z Plzně s dirigentem Vojtěchem Jouzou.
Prázdninový, třetí program se odehraje ve spolupráci s týmem EHMK Plzeň 2015. Bude to královská barokní opera Costanza e Fortezza. „Bude provedena v dobových kostýmech a na velice nákladné divadelní scéně, plánuje se na 31. červenec a 1. srpna. Začátek představení je výjimečně od 19 hodin," uvedla Maroszová.

Čtvrtý, srpnový hudební vstup bude doprovázen výstavou Klobouková párty CoCo Chanel od Družstva Model Praha. „Klobouková párty je přehlídkou krásných klobouků našich předních tvůrců a pro zájemkyně i s možností nákupu. Celkově je program zaměřen na písně a skladby dvacátých až třicátých let," sdělila při své nabídce programu Iva Klusalová z agentury Andante. Interpretem hudebního aranžmá dne 23. srpna bude Ragtimes trio Ondřeje Kvity.

Na závěrečném koncertu 6. září se představí Vilém Veverka. Hobojista, fotograf a horolezec s hudebním uskupením Kvarteto Martinů. Své vystoupení obohatí výstavou vlastních fotografií z cest hobojisty i horolezce.

Autobusy:
Tachov – Světce pojede autobus na koncert č. 1,2,4,5 vždy ve 14:30 hodin z autobusového nádraží a svoz po koncertě do Tachova bezprostředně po ukončení akce. Na třetí koncert odjezd v 18:30 hodin. Podrobné informace jsou k dispozici v Infocentru v Tachově na náměstí Republiky 119.

Autor: Gabriela Jägerová

13.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení