VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvořákova ulice se opravuje, Tachovská zatím čeká

Planá - Nových inženýrských sítí a povrchu se dočkají obyvatelé plánské Dvořákovy ulice.

9.6.2009
SDÍLEJ:

Plánská ulice Dvořákova se rekonstruuje.Foto: DENÍK/Josef Holek

Před týdnem začali dělníci s výkopovými pracemi u kruhového objezdu a budou pokračovat celou ulicí, až na křižovatku s ulici Smetanova.

V místě se položí nové kanalizační potrubí, které by mělo odvádět dešťovou vodu. „Téct bude do vodoteče, abychom čistírnu nezatěžovali přiváděním čisté dešťové vody. Původní splašková kanalizace, která ústí do centrální kanalizace, jíž jsou splašky odváděny do městské čističky odpadních vod, bude také vyměněna, protože je rozpadlá,“ vysvětlil plánský starosta Karel Vrzala s tím, že i stávající vodovodní řad bude nahrazen novým.

Po dokončení kanalizace a vodovodu bude upraven povrch. Ten bude podle starosty tvořen několik vrstvami štěrkodrtě a kameniva a následně asfaltovým betonem. „V zájmu účinného odvodu dešťové vody budou vsazeny nové kanálové vpusti a komunikace bude vyspádována od pravého okraje ve směru jízdy k levému. V místech, kde hrozí vtok vody vjezdy do objektů bude osazen obrubník nad úrovní povrchu komunikace a za ním bude položena betonová dlažba,“ dodal Vrzala.

Dělníci, kteří na stavbě pracují ale poukazují na staré plynové potrubí. „Město opraví vodu a kanalizaci, ale plynárny si potrubí opravit nenechají. Asi na ni nemají peníze. Takže my ulici opravíme a za rok se bude zase kopat výkop, protože peníze zase budou,“ kroutí nechápavě hlavou jeden z dělníků.

V ulici bude vyznačena obytná zóna a komunikace prý zůstane jednosměrná. „To je v zájmu bezpečnosti provozu. Dále budou vytvořena podélná stání pro automobily. Vzhledem k navržené obytné zóně zde nebudou chodníky, chodci i auta budou užívat celou šířku komunikace,“ uvedl Vrzala.

Kopat by se mělo v nejbližší době i v ulici Tachovské.

„Firma byla vybrána, takže se čeká, až začnou. Každopádně, práce by měly být dokončené na podzim,“ informoval Vrzala.

Obě investiční akce by měly spolknout necelých patnáct a půl milionu korun.

Autor: Josef Holek

9.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rozkvetlé třešně u Těchlovic.
12

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení