Tolik děr, kolik je na silnici II/199 mezi Novou Hospodou a Tisovou, nemá snad ani sebelepší ementál. Komunikace je vyspravená už od loňského roku několika pruhy asfaltové emulze, nicméně další díry stále přibývají. Opravovat se měla již v dubnu, s opravou se však začne nejdříve v květnu.

Díry na komunikaci přibývají jak houby po dešti, takže zpomaluje snad každý rozumný řidič automaticky ještě dříve než ho k tomu navedou dopravní značky, které jsou před problematickým úsekem postaveny. „Opravovat se bude na jaře celoplošně úsek v délce 1,5 kilometru. Na silnici bude položen nový odpovídající asfaltový povrch, jehož životnost by měla být zhruba 10 let. S opravou počítáme v průběhu dubna letošního roku,“ řekl již dříve Deníku Josef Popule ze právy a údržby silnic Plzeňského kraje. Jeho nástupkyně Deníku nově sdělila, že opravy v dubnu nezačnou.

„V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby.  Lhůta pro podání nabídek je nyní stanovena na 23.4.2024. V případě, že v rámci výběrového řízení a vyřizování příslušných dopravních opatření pro realizaci opravy vybraným zhotovitelem stavby nenastanou žádné komplikace, bude oprava zahájena v průběhu května 2024,“ uvedla Alžběta Musilová, nová vedoucí přípravy a realizace staveb Tachov.