VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Evropské peníze budou nasměrovány také do dosud málo aktivních oblastí

Tachovsko - Čtyřiašedesát procent oprávněných obcí podalo žádosti o dotace v první a druhé výzvě Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP). Ve výzvě třetí, která byla počtem podaných žádostí rekordní, přišly žádosti ze 71% procent oprávněných obcí regionu Jihozápad

26.2.2009
SDÍLEJ:

Ne všichni žadatelé o podporu z ROP uspěli. Tak jako například Přimda, která uskutečnila rekonstrukci svého náměstí.Foto: DENÍK/Miloš Němec

I přesto ale zůstávají v Plzeňském kraji oblasti, ve kterých je aktivita žadatelů zcela minimální nebo dokonce nulová. „Zpracovali jsme analýzu takzvaných bílých míst regionu, tedy oblastí, ze kterých žadatelé předložili v minulých výzvách minimum projektů k podpoře, nebo dokonce nebyly zaslány projekty žádné. Naším cílem je, aby peníze z ROP rozvíjely region rovnoměrně, takže se v letošním roce na tato bílá místa zaměříme,“ vysvětuje ředitel Úřadu Regionální rady Jihozápad Jiří Trnka.

Úřad proto ještě před vypsáním letošní výzvy uskuteční sérii seminářů, které bude situovat právě do oblastí, kde byla aktivita žadatelů v minulosti nejnižší. „Cílem seminářů bude oslovit potencionální žadatele, upozornit je na možnost získat pro jejich projekty podporu z evropských peněz a také zvýšit povědomí o ROP Jihozápad a jeho možnostech,“ dodal Jiří Trnka.

Účastníci seminářů se dozví řadu užitečných informací. Na jaké projekty mohou dotaci žádat, kolik mohou dostat, jaké výdaje jsou v rámci projektu uznatelné, jak správně zpracovat a předložit žádost, aby nebyla vyřazena jen kvůli administrativním chybám, nebo co vše je nutné spolu se žádostí předložit.

Dotace rozhodně nejsou zanedbatelné. Z vynaložených peněz na uskutečnění projektu se žadateli může vrátit formou uznatelných nákladů až 92,5 procent.
Semináře se uskuteční na základě zájmu oslovených obcí s rozšířenou působností na přelomu března a dubna.
Cílem ROP, pro nějž je na období let 2007 – 2013 vyčleněno téměř 17 miliard korun z Evropského fondu regionálního rozvoje, je podpořit rozvoj oblasti dopravy, sociálních věcí, zdravotnictví, školství a cestovního ruchu, a také rozvoj měst a obcí Plzeňského a Jihočeského kraje.

Autor: Miloš Němec

26.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Ilustrační foto

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení