Jedním z vystavovatelů byl Zdeněk Krajíc, původem z Cebivi. „Dnes žiji v domě s pečovatelskou službou, tak už mám jen pár andulek, ale dříve, když jsem měl chalupu v Cebivi, jsem choval všechno možné, i holuby a králíky. Byl to můj největší koníček," říká třiaosmdesátiletý chovatel.

Papoušky vlnkované a korely zase chová Vladimír Eiselt ze Stříbra. „Chovu se věnuji bez přestávky už od roku 1956. Členem zdejší organizace jsem také od začátku jejího působení. Ptáčky mám na zahradě, teď už chovám jen čtrnáct kousků, ale dělá mi to radost," ukázal své opeřené svěřence chovatel Eiselt.

Podívat se na exoty přišly také děti ze základních škol. „Moc se nám ptáčci líbili, vzaly bychom si je i domů, mohl by třeba nějakého papouška přinést Ježíšek," usmívaly se Evička Brahová z Trpíst a Sára Petrláková ze Stříbra.

Více než dvě stovky zpěváčků předvedlo dvanáct vystavovatelů z pořádající organizace a z Nýřan. Vystavovali Jaromír Dostál, Radek Dostál, Vladimír Eiselt, Josef Havel, Miloslav Horník, Ladislav Jarabica, Zdeněk Krajíc, Antonín Stehlík, Jiří Švehla, Milan Tikal a Karel Thierl.

V šestnácti voliérách a ve čtyřiceti klecích tak mohli návštěvníci obdivovat malé, střední i velké papoušky a droboť téměř ze všech světadílů.

Poháry pro nejlepší vystavovatele si odnesli pánové Karel Thierl (Nýřany), Jiří Švehla, Antonín Stehlík, Ladislav Jarabica a Radek Dostál (všichni Stříbro).

Výstavu navštívilo více než 150 návštěvníků, kteří byli překvapeni počtem vystavených exponátů, jejich kvalitou i zastoupením. Většina z nich přislíbila, že na další chovatelské akce ve Stříbře určitě zavítají znovu.

Zdeňka Kantová, Martina Sihelská