„Start internetových stránek byl načasován přímo na Štědrý den. Já to vítám, je to nová prezentace farnosti. Mnoho lidí se v současnosti tímto multimediálním směrem pohybuje, a tak mají nyní možnost se dozvědět, jak naše farnost žije,“ vyjádřil se Deníku tachovský farář Václav Vojtíšek. „Už jsme viděli statistiku návštěvnosti a těší mě, že za první dny fungování internetových stránek už máme několik unikátních návštěv až z daleké Ameriky,“ dodal farář.

Stránka www.tachovskafarnost.cz bude sice mít svého správce, nicméně podílet se na jejím naplnění se bude částečně i farář. „Na stránce bude zřejmě nějaké diskusní fórum, kde budu odpovídat na dotazy čtenářů a farníků,“ uvedl Vojtíšek.

Stránky tachovské farnosti Deníku blíže představil jejich správce Karel Šulek. „Návštěvníci stránek se na nich dozvědí, kdy a kde se konají bohoslužby, něco málo o historii zdejšího kostela Nanebevzetí Panny Marie. Také se dozví, jaké akce se pořádají a mohou si i virtuálně prohlédnout farní kostel,“ uvedl Šulek. „V případě zájmu o křtiny, svatby, pohřeb lze kontaktovat pátera Václava Vojtíška e-mailem,“ doplnil.

Podle Šulka jsou internetové stránky tachovské farnosti novinkou. „Farnost je obdržela na Štědrý den od nás zdarma a bezplatný bude pro faru také jejich provoz, ten ponecháme v naší režii,“ uvedl dále správce stránek.

Kromě zmíněného popisu života farníků budou stránky informovat například také o různých sbírkách, které se v rámci farnosti organizovat, o výuce náboženství, pořádání zájezdů na poutní a zajímavá místa a podobně. „Zpracováváme rovněž výroční zprávu za uplynulý rok. V ní se návštěvníci stránek dočtou, čím vším tachovská farnost žila v uplynulém roce. Co vše se událo, co se podařilo vytvořit, jaké akce se uskutečnily a jací zajímaví lidé tachovské věřící navštívili,“ doplnil Šulek.