„Prio festival jsme pečlivě vybírali z českých i zahraničních snímků, snažili jsme se zařadit ty nejlepší. Většina z nich získala různá ocenění, což je dokladem, že festival nabídl opravdu kvalitní adrenalinové dokumenty,“ řekl Deníku organizátor tachovské přehlídky filmů Jan Mařík.

Ten nabídl Expediční kameru tachovskému obecenstvu už podruhé. „Autor festivalu nabídl možnost promítání filmů v různých městech. Loni jsem se na tuto nabídku přihlásil, že bych přehlídku uspořádal v Tachově. Setkalo se to s úspěchem a také letos byla divácká účast velice slušná. Návštěvnost zatím pokaždé předčila očekávání,“ uvedl dále Mařík s tím, že před rokem se Expediční kamera promítala v 52 městech České republiky a vidělo ji sedm tisíc diváků. V letošním roce je počet měst více než dvojnásobný. „Já kromě Tachova pořádám festival také v Mariánských Lázních,“ dodal organizátor.

Většina promítaných expedičních dokumentů pocházela od tuzemských tvůrců, ti se však promítání nezúčastnili. „Rádi bychom umožnili divákům setkání s nimi, ale je to problém. Jsou to cestovatelé a většinou jsou pořád někde na cestách,“ uvedl Mařík.