Jednou, když jsem jel z hledání podzemní chodby, tak na kopci mezi Teplou a Bezdružicemi v místech, kde se chodba přibližovala silnici, jsem viděl na poli u silnice tři osoby, jak tam něco dělají. Ihned mne napadlo, že také hledají podzemní chodbu. Zastavil jsem a zeptal jsem se, co tam dělají. Odpověděli, že se nemohou dívat na tak zaneřáděnou nádhernou krajinu a proto tam uklízí. Byli to manželé lékárníci z Bezdružic s dcerou.

Vyprávěl jsem tuto příhodu na schůzi našeho hledačského klubu, Venca Demčo na to pravil: „Pojďme také udělat něco podobného. Vím o jednom místě u hranic, kde péesáci nechali u silnice pěkný nepořádek. Já s hajným, který má prostor na starosti zařídím vše potřebné.“ A také zařídil. Jednu neděli v červnu jsme na to vyrazili.

Abych se tam vyhnul práci, tak jsem si vzal kameru a brigádu jsem natočil. Když jsem film pak zpracovával, tak jsem si uvědomil, že makají jen ti dříve narození. Můžete se na ně podívat. Nebudu vás prací dlouho nudit, film je dlouhý jen 3,5 minuty.

František Soukup