„Samozřejmě je to nesmysl, jestli někdo něco takového šíří, je to na žalobu. Firma v Chodové Plané nekončí. I když máme momentálně o maličko méně zakázek, uplynulý rok 2009 byl pro nás celkově úspěšnější než rok 2008. Do nové technologie budeme letos investovat dvacet milionů korun. A stále uvažujeme o stavbě nové haly, jen se posune přibližně o jeden rok,“ vyjádřil se Deníku ředitel chodovoplánského výrobce technologií pro průmyslovou vzduchotechniku Richard Brümmer.

Že jednání o výstavbě nové haly pokračují, potvrdila Deníku místostarostka Chodové Plané Jana Batrlová. „Záležitost už prošla územním řízením. Pozemek má firmě prodávat městys a v současné době jsme, dá se říct, ve fázi příprav smlouvy k podpisu,“ uvedla místostarostka.

Signály, že by měla na Chodovoplánsku nějaká větší firma omezovat výrobu, případně úplně končit a tím propouštět větší množství lidí, nemá ani Úřad práce v Tachově. Podle vedení úřadu nejsou z poslední doby žádné signály svědčící o hromadném propouštění.

Míra nezaměstnanosti na Tachovsku v posledních týdnech stagnuje okolo čtrnácti procent. „K sedmnáctému únoru jsme evidovali 4604 lidi bez práce. Od začátku února přibylo 270 nově registrovaných uchazečů o zaměstnání. Někteří se z registru zase odhlašují, takže se míra nezaměstnanosti pohybuje stále okolo čtrnácti procent,“ potvrdil Eduard Šimůnek z Úřadu práce Tachov.