Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma se distancuje od autorství článku o uprchlících

Tachov – Už nebudu pomáhat, je titul zprávy, která se lavinovitě šíří internetem. Sdílí ji uživatelé sociální sítě Facebook a je opakovaně přeposílána e-mailovou korespondencí. Autoři ve zprávě emotivně popisují jeden den v utečeneckém táboře v Nickelsdorfu v Rakousku, kam odjeli s humanitární pomocí.

23.2.2016
SDÍLEJ:

Vedení firmy Formy Tachov vydalo memorandum, ve kterém vysvětlují nastalou situaci s autorstvím článku o běžencích. Foto: Repro

Zklamaní reakcí utečenců se vrací zpět a zpráva končí slovy: „Snad někde na zpáteční cestě potkáme Cikány, bezdomovce nebo jiné chudáky. Ti si náš humanitární materiál určitě rádi rozeberou a nebudou ohrnovat rypáky." Jenže dole v přeposílaném sdělení se objevila i identita související s firmou sídlící v Tachově. Doslova je uvedeno: „S pozdravem Ing. Jiří Hubáček, Project Manager, Formy Tachov."

Firma je v celé záležitosti ale nevinně a nyní situaci řeší, vydali i memorandum. „Formy Tachov nemají s touto zprávou nic společného. Po prošetření jsme zjistili, že náš kolega Jiří Hubálek (bez titulu ing.) funkcí Project manager uvedenou zprávu obdržel mailem a přeposlal ji na více adres dále. To provedl z firemního mailu, kdy při odpovědi – přeposlání atd. vždy automaticky nabíhá jméno, funkce, kontakty a adresa naší společnosti," uvedl k věci jednatel společnosti Pavel Hvizdoš.
Některý z příjemců e-mailu pak doplnil titul ing., drobně pozměnil příjmení a přeposlal dále. Firma se o tom dověděla záhy. „Telefonickým kontaktem od jedné znepokojené příjemkyně této zprávy, kterou jsem ujistil, že s touto zprávou nemá naše firma nic společného, žádný náklad pro běžence jsme neorganizovali," dále popsal Hvizdoš, kterému tato příjemkyně zprávu na žádost přeposlala.

„Cítíme poškození našeho obchodního jména. Všem dotazujícím vysvětlujeme, co se přihodilo a že naše společnost s tímto nemá nic společného mimo slaboduchost jednoho našeho kolegy. Celkem jsme měli asi deset telefonních a pět mailových dotazů," popsal Deníku jednatel Forem Tachov s tím, že nemají žádné informace o pravdivosti tohoto příběhu. „Jsme však zcela přesvědčeni, že se jedná o smyšlený příběh s cílem eskalovat nesnášenlivost s migranty," dodal.

V memorandu firma oslovuje obchodní partnery, kolegy a spoluobčany a distancuje se od autorství článku "Jeden den v utečeneckém táboře. Změnil jsem názor. Už jim nebudu pomáhat!" Článek nevyjadřuje jejich stanoviska a postoje k dané problematice. „Mrzí nás, že je jméno společnosti Formy Tachov v souvislosti s tímto článkem spojováno. Šíření článku na sociálních sítích a e-mailem je soukromou iniciativou jednoho z našich kolegů. Ctíme svobodu projevu, přesto důsledně řešíme zneužití pracovního 
e-mailu a pracovní doby k soukromým účelům," zní text memoranda.

Autor: Antonín Hříbal

23.2.2016
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení