Fotbalisté FK Tachov si ze hřiště Spartaku Chrást přivezli cenný bod. S aspirantem na mety nejvyšší remizovali 1:1. Úvod zápasu ale vůbec nenapovídal tomu, že by měli Tachované na hřišti favorita uhrát přijatelný výsledek.

Domácí byli lepším týmem a ve čtvrté minutě měl velmi blízko ke vstřelení vedoucího gólu Mojžíš. Pták, který zastoupil v brance Valentu, jeho pokus kryl. Ve 14. minutě už tak úspěšný nebyl, když centr Bezdičky vyrazil před sebe a z následujího zmatku v šestnáctce vytěžil vedoucí branku Mojžíš – 1:0. Netrvalo ani dvě minuty a hosté vyrovnali po akci, která zaváněla ofsajdem. Rozhodčí však hru nepřerušili a dlouhý centr Kašeho vybídl L. Čížka k sólu. V jeho závěru našel zcela volného Machače a ten trefil odkrytou branku – 1:1.

Po tomto gólu se hra vyrovnala. Ve 27. minutě přišel závar před brankou Tachovanů a Kroc, naštěstí pro hosty, mířil nad branku. Na druhé straně po Malého uvolnění a jeho následném centru byl odstaven ve slibné pozici Gabčo. V závěru poločasu se hra přitvrdila, ovšem stav zůstal nerozhodný 1:1. Po změně stran nastoupil Tachov s jasnou taktikou.

Pozorně bránit a hrozit z rychlých brejků. V 54. minutě měl branku na hlavě Brýla, ovšem mířil těsně vedle. Následně zneškodnil Pták hlavičku Bezdičky. Po hodině hry centrova Malý a Šácha ve skluzu minul branku.

V 64. minutě střílel těsně vedle Bezdička. Tachované si oddychli v 74. minutě. Pták neudržel centrovaný míč a po hlavičce Komárka zachraňoval na brankové čáře Kaše. Závěr utkání byl v režii domácích, kteří se ale už do vážnější akce nedostali.

Fakta utkání Poločas: 1:1. Branky: 14. Mojžíš- 16. Machač. Rozhodčí: Niedermayer. ŽK: 3:0. Diváci: 260. TACHOV: Pták-L. Viterna, Kaše, Luk. Čížek, J. Viterna, Gabčo, Machač, Lad. Čížek, Chada, Šácha, Malý. Střídali Habart a Novák.