„Takhle se hraje o Evropu. Podobný výkon Čechů jsem naposledy viděl při jejich zápase s Holandskem na posledním mistrovství Evropy. Nasazení a vůle. To byla i tehdy hlavní devíza kluků,“ rozplývá se nad výkonem reprezentace Milan Tomčák z Tachova. „Vítězství jsem ani ve snu neočekával, v duchu jsem doufal alespoň v remízu. Ostatní bylo pro mne z říše fantazie,“ dodal Tachovan.

Na vítězství by před zápasem nevsadil ani Roman Kadeřávek ze Stříbra. „To v žádném případě. Předchozí výkony reprezentace mne vůbce nepřesvědčily. O to víc jsem byl ve středu mile překvapen,“ uvedl. „Vsadil jsem si na plichtu. Tiket jsem pak ale roztrhal s velkou chutí. Rozhodně prohraných peněz nelituju,“ usmál se spokojeně. Řada fanoušků sledovala přenos z Mnichova v hospůdkách. „Je to lepší než doma. Znám to z vlastních zkušeností. Tam mi žena furt říká, že to naši stejně projedou a to mi bere chuť. Tak jsem mač raději prožil pěkně u pivečka,“ svěřil se nám Jaromír Kalač z Plané.

Zástupkyně něžného pohlaví nechává vítězství národního týmu ledově klidné. „Změní se tím něco? Chleba bude pořád stejně drahý,“ řekla Jaroslava Tomčáková z Tachova. „Že postoupili na mistrovství Evropy? No a co? Tam to zase zmydlí a bude po parádě,“ tvrdí Tachovanka.