Novou klubovnu, rozhlasovou kabinu a tribunu získali kostelečtí sportovci a fanoušci. Nechybí ani malé zázemí pro rozhodčí.

Na tento počin dostal Kostelec dotaci z Plzeňského kraje. „Rekonstrukce původní kabiny pro sportovce nás stála osm set sedmdesát tisíc korun, ale část pokryla dotace, a to hodnotou čtyř set devadesáti tisíc korun,“ uvedl starosta obce František Trhlík.

Opravou jedné části budovy revitalizace kosteleckého pažitu nekončí. „Teď jsme teprve v polovině práce. Sportovci zatím mohou plně využívat trávníku, klubovny, zastřešená tribuna nabízí padesát míst k sezení,“ řekl starosta. „Během léta ale dojte i k dalším opravám. Nový kabát dostane druhá část kabin, kde mají zázemí hosté a domácí, dále je tam skladový prostor a toalety. Samozřejmě dojde i k novému zastřešení stejného profilu, jako má druhá část budovy,“ dodal Trhlík.

Další rok by měl přinést změny v podobě altánu se sezením a malým dětským hřištěm. „Samozřejmě by obojí bylo zabezpečeno tak, aby se při utkání nemohlo lidem nic stát. Také stávající zdroj vody ještě přemístíme na plochu náhradního hřiště, které zároveň slouží i hasičům jako cvičná plocha,“ uvedl František Trhlík. „Tam je také plánováno i nové osvětlení pro večerní tréninky,“ dodal.

Předseda TJ Sokola Kostelce Jaroslav Novák novinky na fotbalovém hřiští vítá. „To víte, že jsme spokojeni. Na tu třídu, co hrajeme, je to až luxus. Kabiny pro hosty by měly být do konce srpna také hotové, takže jako první hosté si je poslední srpnový víkend vyzkouší Postřekovští,“ řekl Novák.

Fotbalisté také přiloží ruce k dílu. „S druhou částí budovy pomůžeme a postaráme se o omítky,“ dodal Novák.