„Budeme bojovat o postup do třetí třídy. Jestli to vykopeme, tak do trojky určitě půjdeme," řekl Deníku za ctibořské fotbalisty Pavel Hanus.

Tělovýchovná jednota má pod palcem pouze družstvo dospělých fotbalistů, stará garda zatím není a také žádné mládežnické mužstvo. „Mladých tady je málo, takže by se žákovské nebo dorostenecké mužstvo nedalo dohromady. Ale do budoucna plánujeme založit mužstvo staré gardy. Až my zestárneme," usmál se Mirek Gangur.

Fotbalový oddíl byl ve Ctiboři založen v roce 1971. V osmdesátých letech hrával okresní přebor druhé třídy, jednou se prý ve Ctiboři sešla taková generace fotbalistů, že bojovala dokonce o postup do I.B třídy. „No ale ještě nedávno byl problém, jestli se fotbal v obci vůbec udrží. Ale podařilo se to dát znovu dohromady a chceme tady fotbal udržet," shodli se Hanus s Gangurem.

Fotbalisté se těší na rekonstruované kabiny, jejichž opravu má v plánu obec. Sami se starají o oplocení hřiště, obec dodává materiál. Cesty za soupeři jsou plně v režii fotbalistů. „Skládáme se dohromady, každý dáváme tisícovku na rok. Z toho se hradí cesty na zápasy, praní dresů. Ale jinak nás výrazně podporuje obec," uvedl Hanus.