„Tradice našeho klubu se píše od roku 2004. Do té doby kluci od nás většinou hráli za Lom, Planou a další kluby v okolí. V roce 2004 jsme se rozhodli s bráchou, že to zkusíme. Obešli jsme vesnici, oslovili jsme lidi s myšlenkou založit klub a dostalo se nám vstřícné reakce," popsal okolnosti vzniku oddílu Martin Bernas.

Z organizovaného sportu působí v Brodu jenom fotbal, ale také se tu hraje volejbal, či nohejbal, avšak nejedná se o organizovanou tělovýchovu.

Brodští fotbalisté hrají momentálně okresní přebor třetí třídy. Aktivně jsou rovněž zapojeni do projektu Kopeme za fotbal. „Loni se nám podařila historická událost, postoupili jsme do třetí třídy. Teď jsme sice po podzimu ve trojce poslední, ale naděje na záchranu je vždycky, určitě bychom se chtěli udržet," dodal Bernas.

Jádro mužstva je založeno na domácích, ale je třeba částečně posilovat i z okolních obcí. Za Brod kopou například také fotbalisté z Mariánských Lázní, Plané, Lomu, či Damnova.

Finančně oddílu pomáhá obec, která financuje hřiště – Brod totiž nemá vlastní hrací plochu, a tak fotbalisté hrají svá domácí utkání na fotbalovém hřišti v nedalekém Lomu. Klub má i několik menších sponzorů, největší příjmy jsou podle hráčů z členských příspěvků.

Založit hřiště stojí podle Bernase tolik peněz, že by se to v současné době v Brodu nevyplatilo. Nejbližšími cíli brodských fotbalistů je především pokračovat v činnosti, v hraní, udržet se, aby klub fungoval dokud jsou lidi a je zájem. „A rádi přivítáme každého, kdo by měl chuť naše řady rozšířit," dodal fotbalista.