Kromě tradičních pouťových atrakcí pro děti hrálo místní fotbalové mužstvo utkání s klubem z Nýřan, pro příznivce domácí drůbeže a hospodářských zvířat zase byla od pátku až do neděle připravena v Sulanově statku chovatelská prodejní výstava a výstava historické zemědělské techniky. V budově Staré pošty jste si mohli prohlédnout staré fotografie Kladrub a přilehlých obcí od místních tvůrců. Hlavní kulturní program se pak odehrával na náměstí, kde návštěvníky nejvíce potěšilo večerní vystoupení kapely Harlet a The RockSet world roxette tribute band. V neděli na stejném místě zahrála balkánská kapela i Cimbálová muzika.

Velkou pozornost a zájem veřejnosti vzbudila i retrokavárna v místním regionálním muzeu. Retrokavárna s názvem Černobílá kafírna byla situována do třicátých let minulého století a stylově oblečená a nalíčená obsluha návštěvníkům nabízela kávu, čaj, domácí limonádu a také pouťové koláče a na klavír jim zahrál kladrubskými obyvateli velmi oblíbený klavírista Petr Puda. „Retrokavárnu připravujeme o pouti každý rok už tradičně a máme radost, že je o ni velký zájem. V sobotu odpoledne už jsme měli vyprodané všechny koláčky,“ řekla Deníku kulturní referentka muzea Kateřina Karasová.

Jednou z návštěvnic Černobílé kafírny byla i Marie Sukolová ze Stráže, která s kamarádkou přišla posedět nad šálkem dobré kávy. „Je to tady milé, krásné prostředí, které se jinde moc nevidí. Nadchly nás koláčky, že jsem si nějaké koupila i domů,“ usmála se jedna z návštěvnic kavárny.

Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.
FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť