Tam ve středu uvařili várku této speciální třináctky, která je jedinečná v tom, že do várky se přidává čerstvě natrhaný chmel. „Na Žatecku byl chmel sklizen ráno a po několika hodinách cesty skončil u nás ve varně. Do vánočního speciálu jako do každého piva dáváme chmel lisovaný, ale nějakou dobu před koncem várky se přidává právě čerstvě sklizený chmel. Čerstvý chmel dodá pivu zvláštní aroma,“ poznamenal obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka.

Tento způsob výroby piva je podle pivovarníků i podle pěstitelů chmele v Česku spíše ojedinělý, běžný není ani jinde v Evropě.
Vánoční speciál, třináctistupňový ležák, se ke konzumentům dostane koncem října, k dispozici ho bude 130 hektolitrů a jako v předchozích letech bude k dostání v láhvích s patentním uzávěrem. Podle tradice požehnal várce vánočního piva ve středu farář Jaroslav Šašek a jak je v Chodovaru zvykem, čerstvý zelený chmel nabíraly do pytlů přítomné ženy.

Slavnostní týden v rodinném pivovaru nabízí ještě jednu událost, a tou jsou sobotní Slavnosti piva, na kterých mimo jiné vystoupí Mňága a Žďorp a řada dalších kapel.

Ilustrační foto
Hasiči pořádají zápas na počest kolegy a kamaráda