Letošní sezona je podle Potockého zvláštní a neskutečně krátká. „Jarní houby skoro nebyly, letní kvůli suchu vůbec ne. První vlna podzimních hub trvala tři týdny. Závěrem září skončila a měla začít druhá. Ale vzhledem k větru a mrazíkům se opozdila, takže by měla začít až v těchto dnech,“ řekl Deníku.

Houby ovšem k růstu potřebují teplé noci. „Přes den je sice docela hezky, ale noci jsou dost chladné. Houby sice rostou, ale nedá se říct, že by to byly zrovna žně,“ potvrdil zkušený houbař Jiří Kořínek z Lestkova.

Západ Čech je bohatý především na hřibovité houby, letos bylo podle Potockého hodně především hřibů kovářů. Naopak letos je vzácná liška obecná. „A na začátku sezony bylo hodně klouzků.“ To platí nejen pro Český les, ale také pro Šumavu. „Různě se objevují speciální druhy, ale to jen místy,“ dodal.

Na houbách z Českého lesa si pochutnávají lidé v mnoha zemích. Putují do restaurací v Česku, velká část se vyváží do Německa, Belgie, Nizozemska.

A každý národ má jiné chuti. „Němci nemají rádi barevné hřiby, třeba kováře, koloděje. Ale milují lišky, z hřibovitých pak hřiba smrkového. Belgičané mají rádi hlavně hřiby, ale hodně oblíbené tam jsou kotrče, na jaře jsou oblíbené, ale po celé Evropě, smržovité houby,“ popsal ze zkušenosti provozovatel výkupny.

Ten v Halži nefunguje pouze kvůli výkupu hub od houbařů a dalšímu prodeji, ale i jako poradce. „Chodí k nám občas lidé, aby konzultovali, co našli. Aby třeba nějakou houby nezaměnili za nejedlou či jedovatou,“ vysvětlil s tím, že pro provozování výkupny musí mít certifikát a mykologické přezkoušení.