"Zdobení na strom je zcela nové. Myslím si, že má úspěch, stejně jako doprovodný program. Máme zde balónky s přáním a lampiony štěstí. Již jsme je zkoušeli dříve, takže se jedná o takovou obnovenou záležitost. Co se balónku týče, jsou přímo nadepsané, že pochází od nás z Kostelce. Navíc zde dnes máme i několik zajímavých stánků. A to stánek z mateřské školky, nízkoprahového klubu a naši přátelé od včelařů z Kladrub," vysvětlil během nedělního večera starosta Kostelce František Trhlík.

Všechny zmiňované aktivity byly opravdu úspěšné. Nejvíce pořadatelé ale zabodovali s již zmiňovanými lampiony. Jejich pouštění se nebránili návštěvníky jakéhokoliv věku. Ač některé skončili v rybníku, mnoho lampionů se rozletělo do krajiny.
Jak ale i kostelecký starosta uznal, nejspíše největším lákadlem nedělního večera byl koncert v prostorách kostela.

"Když to vezmeme historicky, tak kostel je mimo pouť zpřístupněn po nějakých padesáti letech. V rámci koncertu se to opravdu velmi dlouho nestalo. Ale rozhodně se nedá říci, že se s kostelem nic nedělá. Spíše naopak. Kostel má nové, krásné vitráže, novou část střechy a několik dalších věcí. I proto jsme si řekli, proč neudělat takovýto koncert. Chrámový koncert se osvědčil již při společném setkání Kostelců, tak doufejme, že to vyjde i dnes," dále s úsměvem dodal František Trhlík a skutečně se nemýlil.

V kostele svatého Jana Křtitele nebylo téměř k hnutí. Odměnou všem příchozím byl jedinečný pohled na vnitřek kostela a především vystoupení chrámového sboru z Žihle, který nadšením nešetřil stejně jako návštěvníci.