Vyprávěla o tématech, které se jí v posledních měsících nejvíc dotýkají, a to o smrti a rodičovství. Hned v úvodu ale návštěvníky přivítala tím, že jim upřímně sdělila, jak moc se jí do Tachova nechtělo. „Vůbec se mi sem nechtělo, myslela jsem si, že Tachov je nějaká vesnice. Maruška Bošková, která mě pozvala se ale nenechala odradit a tak jsem tady. Závidím vám sníh, ten v Praze vůbec nemáme,“ usmála se Veronika Hurdová.

Do Komunitního centra MAS Tachov, kde se beseda ve středu konala, zavítalo asi čtyřicet návštěvnic. Mezi nimi seděli i tři muži, kteří si okamžitě získali pozornost známé blogerky a autorky několika knih. Poté, co na její dotaz odpověděli, že se na přednášku nenechali dotlačit svými partnerkami a přišli z vlastního zájmu, se Veronika Hurdová přesunula k vyprávění svého životního příběhu.

K zapojení do besedy vyzvala i publikum, které se po prvních ostýchavých otázkách přidalo se svými postřehy a prožitky z mateřství, pocitů, a položilo i několik otázek týkajících se smrti. „Byla jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství se třetím dítětem, kdy nečekaně zemřel můj manžel. Teď je to dva roky a netuším, jestli je to všechno za mnou. Stále ještě na mě občas vykoukne nějaký kostlivec ze skříně. Bylo to velmi náročné období, které mě ale posunulo být lepším, vnímavějším a hodnějším člověkem,“ řekla Deníku Veronika Hurdová a poradila, že jakkoliv mladý člověk se smrtí nijak ve svém životě nepočítá, měli by mít partneři někde v šuplíku napsaná přístupová hesla a přihlašovací údaje ke všem svým účtům.

Krkavčí matka Veronika Hurdová navštěvuje města po celé České republice, kde vypráví svůj příběh i další cestu životem. V tomto týdnu ji ještě čeká beseda Jičíně a Liberci.