Například na návsi ve Studánce ozdobily věnec a špic májového stromu děti. "Májku jsme připravili menší. Po ozdobení se postaví pomocí techniky," uvedla starostka Silvie Vajskebrová. Akce pro veřejnost, která na studáneckou náves lákala obyvatele poslední dubnový večer v minulých letech, letos ale neuspořádali.

Podobně tomu bylo v Lomu u Tachova. Májku postavili hasiči a další dobrovolníci převážně tradičním způsobem, tedy pomocí tyčí a provazů. I když se na rozlehlé návsi sešla řada diváků, především dětí, posezení u táboráku se nekonalo.

Bez májky letos zůstali na Strážsku. "Zatím není setkávání obyvatel na veřejných akcích povoleno, požádal jsem tedy obyvatele i v našich místních částech, aby letos bez májky a posezení vydrželi," uvedl starosta Karel Fišpera.

Aby se uchovala tradice, postavili májku za pomoci bagru i členové SDH Kladruby. Zavzpomínali na dobu, kdy kromě stavění máje stavěli i stan s občerstvením, na harmoniku hrával zdejší Zdeněk Čechura, kdy se Kladrubští sešli, společně poseděli a zazpívali.