Vítalky se staly již jeho nedílnou součástí a pokaždé novopečeným maminkám a tatínkům přednesou krásnou báseň na téma narození nového děťátka do rodiny. Slzy dojetí ale i štěstí byly na hostech znát i ve chvíli, kdy se slova ujala Božena Vaňková, aby nové občánky Tachova slavnostně přivítala.

Skrytou, ale neméně důležitou postavou pravidelného vítání občánků v Tachově je i Miroslava Poustková, která se stará o klavírní doprovod už více než deset let. Pěknými pohádkovými melodiemi během obřadu doprovází jak Vítalky, tak zástupkyni města. „Na začátku jsem hodně přemýšlela jaké melodie zvolit. Nakonec jsem vybrala pohádkové. Posluchači tak uslyší třeba melodii z Mravenčí pohádky, Rozvíjej se poupátko, nebo třeba z Křemílka a Vochomurky,“ řekla Tachovskému deníku Miroslava Poustková.

Při čtvrtečním vítání se sešlo patnáct nových občánků, z nich byly pouze tři holčičky a opět převážili chlapečci, kterých bylo dvanáct. Na památku si noví občánci okresního města odnesli malý dárek, pamětní knížku a maminky pěknou kytičku.