Uklízelo se okolí řeky Mže, rybníky, prostranství u školy i cesta na Žďár a trasa pohádkového lesa v Halži.

Dobrovolníci se sešli při celostátní akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a snažili se předem vybraný úsek zbavit odhozených odpadků. Nejčastěji nalézali odhozené plastové láhve, výjimkou ale nebyly ani pneumatiky.

Na mostu ve Světcích se v sobotu dopoledne sešlo asi čtyřicet členů Vodáckého oddílu Tachov, kteří se rozhodli uklidit řeku Mže a blízkého okolí. „Letos se scházíme potřetí a nejhorší to bylo první rok. Tehdy jsme ani nestačili odvážet odpadky do sběrného dvora. V okolí Mže jsme našli všechno možné, dokonce i desítky poházených pneumatik,“ řekl Deníku pořadatel úklidu Karel Mištík a pokračoval. „Stále nechápu, jak můžou být lidé tak lhostejní k přírodě a ke svému okolí. Kromě plastových lahví, které byly nejčastější jsme opět našli i pneumatiky a dokonce nabíječku na autobaterii.“

Další úklid organizovali v Halži. Skupinka dobrovolníků se vydala uklízet okolí cesty směrem na Žďár a trasu pohádkového lesa. Stejně jako na jiných místech i tady pytle na odpadky plnily nejčastěji plastové lahve, igelitové sáčky, nebo papírové obaly.