Na startech jednotlivých stanovišť se pak sešli týmy nejen z domova Kurojedy, přijeli i senioři z tachovských domovů Panorama, Panenské a nechybělo ani družstvo z Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře a Dětského domova v Tachově.

Sportovní klání zahájila ředitelka Domova pro seniory Kurojedy Pavlína Jančová a společně se sociální pracovnicí přivítali všechny účastníky Sportovního dne a poté už se senioři a další hosté vydali ke zvolenému stanovišti, kde se pustili do klání. „Sportovní den už je v našem domově takovou stálicí. Pořádáme ho každý rok a senioři se na něj moc těší. Je to zábavné odpoledne, kdy se každý podle svých možností a chuti zapojuje do disciplíny, kterou si zvolí,“ řekla Deníku Pavlína Jančová. Sociální pracovnice Eva Michálková ji doplnila. „Disciplín máme stejně jako v loňském roce, chceme aby se senioři pobavili a pobyli spolu venku. Příprava na Sportovní den spočívá i v tom, že si s klienty o soutěžích povídáme a motivujeme je k zapojení do soutěžení,“ usmála se.

Pravidelným účastníkem Sportovního dne byl také klient kurojedského domova Petr Kalous. jedna z jeho nejoblíbenějších her je právě Člověče, nezlob se, kterou si s chutí zahrál i letos. „Mě to moc baví, rád se zapojím. Člověk přijde na jiné myšlenky a já jsem byl vždycky soutěživý. Mám velkou radost, když vyhrávám,“ popsal během jednotlivých hodů kostkou Petr Kalous.
Na všechny soutěžící, kteří se do sportovního dne aktivně zapojili, pak čekaly výhry. Výherci, kteří se umístili na prvních třech příčkách, navíc získali ještě diplom. A jak soutěžní klání dopadlo? První místo v týmové hře Člověče nezlob se získal Domov pro seniory Kurojedy, druhé místo Domov seniorů Panorama a na třetím místě se umístil Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře.

Traktoriáda v Bernarticích
FOTO, VIDEO: V Bernarticích se v sobotu proháněly traktory