Právě sem se vydali na exkurzi organizátoři projektu „Kam za hranicí?“, spolu s dalšími tvůrci i zájemci o přeshraniční turistiku. Mohli si prohlédnout zázemí areálu, sněhová děla, rolby, běžkařské vybavení pro dvě stě padesát lidí i biatlonovou střelnici, která najde využití ke střelbám i mimo zimní sezonu.

Správci střediska cílí některé programy na děti, a proto letos chtějí vybudovat malý dětský park, kde by se ti nejmenší běžkaři učili jezdit ve stopě i mimo ni a také na nerovnostech. Boty i vybavení už mají v půjčovně. Nejmenší botky mají velikost 27, ale může dítě doprovázet i dospělý s velikostí nohy 50!

Kdo si rád zastřílí, pro toho je biatlonová střelnice na žádost přístupná i mimo zimu, kde pušky jsou shodné se soutěžními originály, ale neublíží, fungují na principu laseru. Jistou zajímavostí je, že cena pušky se pohybuje těsně pod hranicí čtyř tisíc euro. Dále se návštěvníci dověděli, že vodu pro výrobu sněhu čerpají z podzemních nádrží o objemu 2000 kubíků.

V rámci projektu se podařilo i nově označit turistické cíle v Tachově a okolí. „Pro obyvatele i návštěvníky Tachova jsme osadili informační panely u hradeb, před bývalou synagogou, v Krvavé ulici, u pramene nad jízdárnou, před budovou 1. české školy (dnešním Revisem), v Malém Rapotíně, u bývalého popraviště a u skalního města Müschelhütte u Staré Knížecí Huti,“ sdělila Deníku ředitelka pořádajícího Regionálního vzdělávacího a informačního střediska Alexandra Hrušková s tím, že ve spolupráci s KČT a Městem Tachov vytvořili dvě nové turistické trasy v okolí okresního města. Jedna vede z Knížecí aleje na Světecký vrch a druhá spojuje Starou Knížecí Huť, skalní město Müschelhütte a Kolerku. Obě navazují na stávající trasy.

Pro turisty připravují i tištěný materiál. „Chystáme tištěnou skládačku, kde budou informace o nově vyznačených lokalitách. Celkem zde bude uvedeno šestnáct lokalit, polovina na české a polovina na německé straně. Tento materiál poskytneme od července infocentrům v regionu.“

Rybářské závody v Chodové Plané
FOTO: Jahoda chytil skoro pět metrů ryb