Ty se týkaly především zázemí útulku a na jejichž konci je dočasný domov opuštěných psů zase o něco přívětivějším místem. „Jednou z akcí letošního roku byla výměna části plotu mezi útulkem a výběhem. Starý plot už přestával plnit svoji funkci a byl složený z různých pletiv. Nový plot je tři metry vysoký, dostatečně pevný a tedy pro pejsky nepřekonatelný,“ řekla Deníku provozovatelka útulku Gabriela Jägerová a dodala, že nový plot mají vyzkoušený už v jiném psím útulku a díky jejich dobré zkušenosti se rozhodli pro jeho instalaci i v Tachově.

Další poměrně rozsáhlé práce v psím útulku se dělaly u kanalizace. „Město Tachov nám tady nechalo udělat nový kanalizační odtok, místo stávajícího, který byl nefunkční. S tím souvisela i oprava starých propadlých žlabů. Nechali jsme vyhloubit nové a napojili na ně i tři kotce, které dosud neměli odtok vody. Tím se zlepšila situace i pro nás. Nestojí nám voda v hlíně, nezapáchá to tady a z hygienického hlediska je to celkové lepší,“ uvedla dále provozovatelka útulku.
V návaznosti na stavební práce se do třetice kompletně upravila také plocha povrchu útulku. „Povrch útulku teď pokrývá nová hlína a nadrcený asfalt. Největší předností úprav je vyrovnání terénu, kdy se nám tu už netvoří kaluže a nezakopáváme o kameny,“ uvedla dále Gabriela Jägerová a doplnila, že největší radost má z toho, že návštěvníci útulku si provedených změn všímají a chválí je. „Chtěla bych tam moc poděkovat městu Tachov za to, co náš útulek dělají a že nám všem tady zpříjemňují prostředí.“

Psí útulek U Šmudliny letos čeká ještě jedna premiéra a tou je chystaný Charitativní bazárek na podporu opuštěných pejsků. Konat se bude v sobotu 19. května na náměstí v Tachově, v prostoru před bývalým sídlem Městského kulturního střediska. Za symbolickou cenu si zde návštěvníci můžou koupit hračky, šperky, boty, oblečení, čtení a řadu dalších předmětů. Výtěžek poputuje tachovskému útulku a hradit se z něj bude především drahá veterinární péče o psí svěřence.

Ilustrační foto
Vozidlo půjčila řidiči, který před jízdou pil alkohol