Po tříleté pauze v obci opět obnovili tradiční neckyjádu, která tak oslavila 15. výročí. Lidé zde mají smysl pro humor, který i předvedli na svých plavidlech.

V poledních hodinách se začala sjíždět ke startu na brodu řeky nejrůznější plavidla. Kdo přišel, mohl plout. Zúčastnili se místní obyvatelé i lidé z okolních vesnic.

Po půl druhé se trasa okolo řeky začala plnit diváky a první plavidlo vyplulo ve 14 hodin. Postupně se přidávala další. Na každou posádku neckyjády čekalo cestou úskalí – řeka je sváděla k sobě a posádky do sebe narážely nebo nemohly dále plout a musely svůj výtvor tlačit ve vodě.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH? HAVAJSKÉ PLAVIDLO

Nejvíce zaujala diváky posádka Havajského plavidla. Na název ji přivedla havajská party, na které se loni předvedla v Černošíně, odkud pochází. Palety po vodě pluly na duších, dále plavidlo zdobila nafukovací palma, rákosí a samozřejmě dvě havajské ženy a havajský muž. „Příprava nám trvala dva dny, věděli jsme, co chceme vyrobit, tak jsme měli přípravu rychlou. Chtěli jsme si také vynahradit havajskou akci, která se letos nekonala,“ svěřili se společně členové posádky.

Cestou měli potíže, kdy museli dofukovat palmu, ale v pořádku dopluli.

DOVÁDĚNÍ V PĚNĚ

Návštěvníci s účastníky se dále mohli těšit na program, který pro ně byl v cíli připravený. Hasiči připravili pěnu, kde si mohl zadovádět každý, nejen malé děti.

Zahrála country kapela Pavla Adama a ve večerních hodinách vystoupila skupina Maťáci.

Hlavní organizátor Jaroslav Fux chtěl také plout, ale kvůli přípravám nestíhal. Na účastníky se mohl jen dívat.

Kristian Buben se narodil 15. července ve 4:41 mamince Nikole a tatínkovi Lubošovi z Úšavy na Tachovsku. Po příchodu na svět v plzeňské fakultní nemocnici vážil prvorozený synek 2210 gramů a měřil 46 centimetrů.
FOTO: Právě jsme se narodili