„Je to první setkání rodáků a přátel obce a určitě bychom v nich chtěli pokračovat. Za prvotní inspiraci chci poděkovat Jiřině Heřmanové, která mi nápad vnukla,“ řekla Deníku Kateřina Šroubová a doplnila, že už rozdala asi 96 tašek. „Moc nás potěšila účast. Jsme rádi, že se sešla starší i mladší generace,“ dodala.

V sále kulturního domu byly připravené také staré kroniky a archivní fotografie k prohlédnutí. Jednou z účastnic setkání byla i Jana Lemerová s vnučkou Adélkou. „Žiji v Tisové čtyřicet sedm let a jsem tady moc spokojená. Život na vesnici mi vyhovuje, všichni se tady známe. Je fakt, že dřív k sobě asi měli lidi trochu blíž, moc se mi ale například líbilo sázení lipové aleje. Byla v tom cítit soudržnost a všichni jsme se do té akci rádi zapojili,“ řekla účastnice setkání.

Podívat se přišel také Václav Seidl z Kumpolce. „Měl jsem tady chatu a na stáří se sem přestěhoval. Jsem tu moc spokojený,“ řekl senior.

Pro účastníky setkání byla připravená také prohlídka kostela sv. Mikuláše se mší. Program poté pokračoval v kulturním domě, kde zahrála skupina W-music.