Oba týmy se vzájemně promísily a předvedly souboj dvou smíšených družstev. O po něm následovala házená špičkové kvality, kdy Talent nastoupil proti družstvu EHV Aue, které hraje druhou Bundesligu. Sportovní hala byla při tomto utkání zaplněna do posledního místa.

Právě bouřlivá atmosféra, kterou diváci při obou zápasech vytvořili, bylo to, co si hráči a hráčky všech týmů pochvalovali nejvíce. Jak uvedl plzeňský Jakub Tonar na serveru talentplzen.cz, tachovští fanoušci byli neuvěřitelní, hnali plzeňský tým dopředu a pomohli tak k vítězství nad tradičním soupeřem pro přípravná utkání 31:29.

Také při prvním zápase mezi smíšenými družstvy panovala bouřlivá sportovní atmosféra. Na palubovce se pohybovaly týmy v černých a modrých dresech, lepší nakonec byli černě odění házenkáři a házenkářky, kteří vyhráli 20:15. Výsledek ale není tak podstatný, zápas a celé házenkářské odpoledne ukázalo, že tento sport je v Tachově oblíbený i u divácké veřejnosti a zaslouží si patřičnou pozornost. Pro sportovce to pak bylo příjemné zpestření přípravy.

Házenkáři byli také přijati vedením města na zámku, kde mohli absolvovat prohlídku historických interiérů.

Exhibice byla předzvěstí další házenkářské lahůdky. V jednání je totiž sehrání jednoho z regulérních mistrovských utkání české mužské extraligy v házené právě v Tachově. Zda se podaří vše dotáhnout do zdárného konce a tachovské publikum uvidí plzeňský Talent v souboji s některým z atraktivních extraligových soupeřů, budeme včas informovat.

Extraliga v házené začne svoji další část první únorový víkend, plzeňský Talent nastoupí v neděli 4. února doma proti Kopřivnici.

Druhá liga žen bude pokračovat jedenáctým kolem od 10. února, Slavoj Tachov nastoupí v neděli 11. února na domácí půdě proti Turnovu, zápas začíná ve 14 hodin. Tachov je po podzimní části na třetím místě v tabulce s tříbodovou ztrátou na Jindřichův Hradec.