V provozu byl lunapark, který našel už svoje tradiční místo na loukách pod sjezdovkou Vysoká. Nabídl několik desítek atrakcí pro všechny generace. „Řadu těchto atrakcí si stavíme sami a sami je také zkoušíme,“ okomentoval provozovatel lunaparku Josef Schmied, který obsluhoval filmovou sérií Avengers inspirovanou obří adrenalinovou houpačku.

Program sliboval také dva rockové festivaly, a to Husman fest v zahradě Muzea Českého lesa a sobotní Tachov fest v areálu bývalého koupaliště.

Hlavní scéna na náměstí patřila v pátek koncertům kapel Legendy se vrací a Ocho Ríos. V sobotu si mohli návštěvníci poslechnout například Jiřího Schmitzera, Oskara Petra se vzpomínkou na Marsyas, Michala Hrůzu a řadu dalších interpretů. Právě o koncert Michala Hrůzy a jeho kapely byl největší zájem, na náměstí se v té době sešlo několik tisíc lidí.

K vrcholům slavností patří tradiční průvod v historických kostýmech. Letošní byl oživen několika hudebními tělesy – pražskou skotskou dudáckou skupinou, bubenickou show a pochodovým orchestrem z partnerského bavorského města Viechtach. Jak informovalo pořádající městské kulturní středisko, pro účinkující v průvodu si město půjčilo tři stovky historických kostýmů z fundusu Českého Krumlova, řada účastníků šla ale ve vlastních kostýmech.

Program byl také na zámeckém nádvoří, kde se v sobotu dopoledne konala přehlídka historických automobilů. Odpoledne a večer byl na zadním zámeckém nádvoří program, který vyvrcholil zábavou s kapelou Los Pavlínos. O slavnostech nechyběl řemeslný jarmark v okolí kostela, či stánkový prodej v Husitské ulici. V neděli uzavřel oficiální program slavností koncert Banjo Bandu Ivana Mládka.

Slavnosti byly poklidné. „Policie nemusela řešit žádný vážnější incident,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.