Cukrárna i cukrářská výrobna je umístěna v prostorách školní kuchyně v Bezdružické ulici. „Jsme hrdí na to, že nyní můžeme veřejnosti nabídnout také cukrářské výrobky našich učňů. Nad prací učňů je zajištěn odborný dohled vedenía cukrářských mistrových, je tak zaručena jejich bezvadná kvalita i použití místních surovin,“ řekla Deníku zástupkyně ředitele pro odbornou výchovu Petra Pechová. „Otevřením cukrárny chceme oživit tradici učňovských provozoven, protože věříme, že dobré řemeslo a kvalita si u veřejnosti najde své místo. Lidé pak kromě ochutnání našich výrobků zjistí, jak naše škola funguje a co dobrého v ní vzniká,“ dodala.

Učni z plánské školy k přípravě zákusků a sladkostí využívají novou cukrářskou dílnu, která byla otevřena v minulém roce. Celková investice na její zřízení dosáhla šesti milionů korun a celé horní patro budovy je přizpůsobeno odbornému výcviku gastronomických oborů.

Plánská živnostenská škola je v Plzeňském kraji jedinou střední školou, která vyučuje obor cukrář. „V současné době máme 32 žáků a po vyučení je o ně velký zájem. Všichni tak mají ještě v době výuky zajištěno uplatnění,“ doplnil za školu pedagog Vladimír Kasík.