Při této příležitosti byli do letohrádku pozvání senioři ze Svojšína a spádových obcí, aby letní sezonu uzavřeli společným posezením a prohlídkou zámku. Na setkání zavítali také žáci z místní Základní školy, kteří seniorům zahráli na hudební nástroje a zazpívali krátké pásmo písniček. K tanci poslechu zahráli Plzeňští heligonkáři.

Posledním říjnovým dnem se pak brány zámku veřejnosti uzavřou a zámek bude přes zimu odpočívat. Jednu novinku ale oproti předchozím letem ve Svojšíně chystají, chtěli by zde uspořádat vánoční koncert. „Zámek nyní zazimujeme ale pracujeme na dokončení topení ve velkém sále. Pokud se ho podaří zprovoznit, můžeme tyto prostory užívat i během zimy. Už letos bychom tady chtěli udělat první vánoční koncert. Je ale potřeba ještě zprovoznit otopnou jednotku,“ řekl Deníku starosta Svojšína Karel Petráň, který pochválil i letošní zámeckou sezonu.

„Díky investicím, které v zámku stále probíhají jsme v letošním roce rozšířili prohlídkový okruh na čtrnáct místností. Podařilo se nám zprovoznit největší část prvního patra, kde byli původní místnosti různě přestavěny. Snažili jsme se ten prostor rehabilitovat i když ne zcela do původní podoby a hlavně jsme zpřístupnili nejreprezentativnější prostory s galerií předků,“ popsal starosta a doplnil , že je rád za zájem veřejnosti o návštěvu svojšínského zámku. „Jsme spokojeni, návštěvnost stoupá a zámek slouží k tomu, k čemu má. Stále nás ale čeká spousty práce jak na zámku, tak v jeho okolí,“ uzavřel Petráň.