Weissglut patří k nejuznávanějším tribute bandům, tedy kapelám, které se věnují koncertní poctě svým slavným vzorům, kapele Rammstein.

Koncert proto nabídl návštěvníkům nejen precizně zahrané největší hity světově proslulé kapely, ale také efekty, které k vystoupením Rammstein na pódiích celého světa neodmyslitelně patří – tedy stříkající umělý sníh, různé pyrotechnické, ohňové a světelné efekty, hořící stojany mikrofonů, kostýmy, make up a řadu dalších prvků.

Tříkrálová sbírka, ilustrační foto.
Sbírka přinesla prozatím přes dvě stě tisíc korun

K překvapení mnohých, včetně organizátorů, si ale cestu do kulturního domu do Stříbra příliš lidí nenašlo. "Je pravda, že jsme očekávali trochu větší zájem. Prodalo se něco kolem dvou set vstupenek," řekl Deníku ředitel pořádajícího Městského kulturního střediska ve Stříbře David Blažek. Koncert se podle jeho dalších slov líbil, vystoupení uvedené skupiny bylo příjemným překvapením.

Kapela Weissglut pochází z nedaleké Horní Falce v Bavorsku, a tak část návštěvníků stříbrského koncertu byla také ze sousedního Německa. Weissglut koncertují nejen v domovském Německu, mají za sebou vystoupení například také v Belgii, Nizozemsku, Rakousku a Švýcarsku.

Předkapelou jejich sobotního koncertu ve Stříbře byla domácí sestava Digger.